شما در این صفحه هستید:  تازه‌های کتاب > جزئيات كتب


كارگاه ها و دوره هاي آموزشي
مطالب منتخب سایت
پیوندهای منتخب
خبرنامه


مشخصات كتاب
اختلال شخصیت مرزی: راهنمای عملی برای درمانگران و درمان جویان

نویسنده: گریس هیلی؛ مترجمان: دکتر مجید محمود علیلو، احمد منصوری و محمد امین شریفی؛ سال انتشار: 1390؛ ناشر: نیوند.


 

در پشت جلد این کتاب می خوانیم:
اختلال شخصیت مرزی  به عنوان شایع ترین اختلال شخصیت در محیط های روانپزشکی  یکی از جدی ترین چالش های درمانیِ پیشِ رویِ روانشناسان و روانپزشکان است. نرخ بالای اقدام به خودکشی، جرح خویشتن تعمدی، آسیب های شدید در کارکرد اجتماعی و استفاده ی افراطی از خدمات تخصصیِ بهداشت روانی (مثل، بستری بیمارستانی مکرر)، از جمله عواملی هستند که در پیشرفت درمانیِ کُند و ناچیز این اختلال نقش دارند و موجبات نگرانی و تردید درمانگران برای کار با بیماران مرزی می شوند.
کریس هیلی، با بهره گیری از تجارب سی ساله ی خود در پرستاری از بیماران مبتلا به اختلال شخصیت مرزی، کتاب خودآموز منحصربه‌فردی نگاشته است که در آن، راهبردهای مقابله ای لازم برای هر یک از علایم اختلال شخصیت مرزی به زبانی بسیار ساده و در عین حال علمی، تشریح شده اند. ساختار این کتاب (که نوعی نقشه ی راه برای کار با بیماران مرزی است)، به گونه‌ای طراحی شده است که برای درمان جویان، جنبه ی درمانی و برای بالینگران، جنبه ی آموزشی دارد.
کتاب حاضر به افراد دچار اختلال شخصیت مرزی و حالات مشابه آن، یاد می دهد که چگونه با مشکلات ناشی از اختلال خود روبرو شوند و چگونه با کمک یک درمانگر خبره، سفری را آغاز کنند که حاصل آن از یک سو رهایی از درد و رنجی قدیمی و طاقت فرساست، و از سوی دیگر، به دست آوردن حسی زیبا و قابل قبول از خویشتن.

برای خرید اینترنتی کتاب

کلیک کنید

print
rating
 نظرات

آلبوم تصاویر
??? ?? ?????
تازه های کتاب
آشنایی با روانشناسان ایرانی
چکیده پایان نامه دکتری
بحث ویژه
طراحی سایت: متخصص سئو    آمار بازدید سایت: