انجمن روانشناسی ایران

انجمن روانشناسی ایران

بیانیه سوم انجمن روان‌شناسی ایران در خصوص انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره‎

  • صفحه اصلی
  • بیانیه سوم انجمن روان‌شناسی ایران در خصوص انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره‎

بیانیه سوم انجمن روان‌شناسی ایران در خصوص انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره‎

انجمن روان‌شناسی ایران، به‌عنوان یکی از بانیان پدیدآیی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، همیشه نسبت به تحقق وظایف سازمان و سلامت آن حساس بوده و در طول سال‌های گذشته حسب نیاز اقدامات لازم را انجام داده است. در این راستا، طی سال‌های اخیر تلاش‌های جدی برای استقرار دقیق و کامل ارکان سازمان، تشکیل مجمع عمومی و افزایش سلامت اداری و مالی سازمان انجام داده و نسبت به تاخیر سه سالۀ انتخابات دوره پنجم شورای مرکزی و هیات بازرسان، نقدهای خود را به شورای مرکزی و مسئولان سازمان ارایه کرده است.
بعد از مصوبۀ اخیر هیات وزیران و تعیین تاریخ 27 مرداد برای انتخابات سازمان، انجمن روان‌شناسی ایران مستند به ماده 1 قانون تشکیل سازمان نظام، که آن را سازمانی غیردولتی و مستقل معرفی می‌کند، طی بیانیه‌ای، مخالفت جدی خود را با ورود دولت به این انتخابات صنفی اعلام کرد و با وجود نقدهای جدی به شورای مرکزی و مسئولان سازمان، حمایت خود را از برگزاری انتخاباتی اعلام کرد که قرار بود توسط سازمان در تاریخ 20 مرداد انجام شود، البته مشروط به رعایت مواردی نظیر حضور هیات بازرسان و نمایندۀ انجمن‌های علمی در هیات‌های نظارت که بر احتمال سلامت انتخابات می‌افزود. ادامۀ روند برگزاری همزمان دو انتخابات نگرانی‌هایی را پدید آورد و انجمن، با وجود مخالفت جدی با انتخابات 27 مرداد و داشتن نقد به انتخابات 20 مرداد، برای پیشگیری از آسیب‌ به حرفه، طی نامه‌ای به رئیس محترم جمهور پیشنهاد ادغام دو انتخابات را مطرح کرد.
اینک که به‌هر دلیلی انتخابات 20 مرداد امکان اجرا پیدا نکرده است و انتخابات 27 مرداد نیز از مشکلات قانونی جدی برخوردار است که در نامه‌های مجلس به‌صراحت بیان شده است و درعین حال، صرفا داوطلبان محدودی را شامل شده است که نمی‌توانند نمایندگان موجهی از جامعۀ روان‌شناسی و مشاوره کشور باشند، انجمن روان‌شناسی ایران با امید به اجرای قانون و عملی‌شدن نامه‌های مجلس محترم شورای اسلامی، به‌دلیل عدم مشروعیت قانونی و عمومی انتخابات 27 مرداد، همراهی و مشارکت با آن را جایز نمی‌داند. در عین حال انجمن روانشناسی ایران تنها از انتخاباتی حمایت می کند که توسط ارکان سازمان، به صورت سالم، با حضور نمایندگان انجمن های علمی و با لحاظ کردن هر دو فهرست انتخاباتی ۲۰ و ۲۷ مرداد در تاریخ دیگری برگزار شود.

دفتر انتشارات انجمن
  • دفتر نشریه بین المللی روان‌شناسی:

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، نبش کوچه هفت پیکر

تلفن :19-88770011

  • دفتر نشریه روان‌شناسی معاصر:

تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه سلطانی (قرقاول)، پلاک ٣٧، طبقه سوم

 
آدرس انجمن روان‌شناسی ایران:

تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه سلطانی (قرقاول)، پلاک ٣٧، طبقه سوم

کدپستی: 

1555716755

تلفن:  09367740873 (ساعت پاسخگویی: شنبه تا چهاشنبه، از ساعت 9 الی 14)

فکس: 86120659

کلیه حقوق برای انجمن روانشناسی ایران محفوظ است. – 1400©

طراحی سایت توسط شرکت مهندسی اشاره شرق