انجمن روانشناسی ایران

انجمن روان‌شناسی ایران

قابل توجه افراد تحت استرس و نیازمند مشاوره

  • صفحه اصلی
  • قابل توجه افراد تحت استرس و نیازمند مشاوره

اطلاعیه انجمن روان‌شناسی ایران

قابل توجه افراد تحت استرس و نیازمند مشاوره

هم‌‌میهنان عزیز توجه داشته باشید که:

  1. مواجه شدن یا شاهد بودن صحنه‌های خشونت، ممکن است باعث شود در برخی از افراد، این صحنه‌ها بارها در ذهن تکرار شود، یا مشکلاتی در خواب به‌وجود آورده و فرد در مقابل کوچکترین محرک برانگیخته شود.
  2. این علائم در کوتاه مدت واکنش طبیعی محسوب می‌شود اما تداوم آنها ممکن است آثار منفی درازمدتی به‌دنبال داشته باشد. اگر شما، به‌ویژه اگر سالمند بوده و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستید و با چنین نشانه‌هایی مواجه شده‌اید، یا احساس می‌کنید به‌شدت تحت استرس هستید، بهتر است از یک متخصص سلامت روان (روان‌شناس، مشاور و یا روان‌پزشک) کمک حرفه‌ای بگیرید.
  3. با وجود محدودیت اینترنت، قریب هزار نفر از روان‌شناسان و مشاورانِ مسئولیت‌پذیر، داوطلبانه برای ارایۀ رایگان چنین کمک‌های حرفه‌ای اعلام آمادگی کرده‌اند. فهرست این همکاران، به‌تدریج و حسب نیاز توسط انجمن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
  4. چنانچه در حال حاضر، دسترسی به متخصص برایتان مقدور نیست، برای برخورداری از مشاوره داوطلبان لطفا به سایت انجمن روان‌شناسی ایران (www.iranpa.org ) یا به‌طور مستقیم به لینک (https://iranpa.org/list1 ) مراجعه نموده و با یکی از همکاران، با روش ذکر شده تماس حاصل نمایید.
  5.  برای راحتی خودتان و دیگر شهروندان، بهتر است بعد از انتخاب متخصص، با ارسال پیامک به شماره اعلامی آن متخصص، قرار جلسه‌ای را تنظیم نمایید و در زمان تعیین شده تماس حاصل نمایید.
  6. لطفا از تماس بدون هماهنگی با متخصصان خودداری نمایید و تنها با یک مشاور تنظیم وقت داشته باشید تا افراد دیگر از دریافت کمک حرفه‌ای آن متخصص محروم نشوند.
  7. این طرح و مداخلات کوتاه‌مدت محسوب می‌شود و در صورت نیاز شما به کمک‌های حرفه‌ای بلندمدت، روان‌شناسان و مشاوران داوطلب، شما را به متخصصان مرتبط ارجاع خواهند نمود.
  8.  انجمن در تعامل با همکاران و طی نظرخواهی از هم‌میهنان عزیز، از صحت پیشبرد این طرح اطلاع خواهد یافت، در عین حال، در صورت مواجه شدن با مشکلی در این‌خصوص، شما می‌توانید مراتب را به ایمیل ipa1374@gmail.com   منعکس نمایید.

لینک لیست داوطلبان سری اول

آدرس انجمن روان‌شناسی ایران:

تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه سلطانی (قرقاول)، پلاک ٣٧، طبقه سوم

کدپستی: 

1555716755

تلفن:  09367740873 (ساعت پاسخگویی: شنبه تا چهاشنبه، از ساعت 9 الی 14)

فکس: 86120659

کلیه حقوق برای انجمن روانشناسی ایران محفوظ است. – 1400©

طراحی سایت توسط شرکت مهندسی اشاره شرق