انجمن روانشناسی ایران

انجمن روان‌شناسی ایران

دکترقاسم قاضی

نام و نام خانوادگی: دکتر قاسم قاضی

دکتر قاسم قاضی در 1312 در شمیران متولد شد و تحصیلات دبستان و دبیرستان خود را تا پایان پنجم دبیرستان را در دبیرستان شاهپور تجریش (آل احمد فعلی) که هر دو دوره را در بر می گرفت، گذرانید. ششم دبیرستان را در دبیرستان علمیه تهران به پایان رسانید و در سال 1333 وارد رشته فلسفه و علوم تربیتی دانشگاه تهران شد. در سال 1336 با رتبه شاگرد اولی و اخذ مدال درجه یک علمی فارغ التحصیل گردید. در همان سال در رشته دکتری فلسفه دانشکده ادبیات دانشگاه تهران پذیرفته شد و به اخذ دو شهادت نامه در روان­شناسی و جامعه شناسی نائل آمد. پس از اخذ مدرک کارشناسی، به خدمت دبیری وزارت آموزش و پرورش درآمد و در سال1340 توسط دولت برای ادامه تحصیل به کشور انگلستان اعزام شد. پس از دریافت دو مدرک دیپلم آموزش و کارشناسی ارشد تعلیم و تربیت به ایران مراجعت کرد و به دانشگاه تهران انتقال یافت.

پس از سه سال خدمت در دانشکده روان­شناسی و علوم تربیتی، برای دریافت درجه دکتری عازم کشور امریکا شد. پس از سه سال تحصیل در دانشگاه ایالتی بال، در رشته تعلیم و تربیت و تخصص در رشته­ی روان شناسی مشاوره، در سال1350 به ایران بازگشت. از آن تاریخ به بعد به تربیت مدارج استادیاری، دانشیاری و استادی را طی کرد و سمتهای مدیریت گروه و ریاست دانشکده را نیز به عهده گرفت.

دکتر قاسم قاضی پس از دریافت تخصص در رشته روان­شناسی مشاوره، به موازات تدریس دروس مربوط به این رشته در دانشگاه تهران، در دانشگاه های تربیت معلم، شهید بهشتی، علامه طباطبائی، علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان استاد مدعو همکاری داشته و در تمام این مدت به کار مشاوره و روان درمانی با افراد و خانواده ها مشغول بوده است.

او حاصل تجربه های علمی خود را در کتابهای گوناگون به طور اختصاصی در 13 اثر به جای گذاشته است.

دکتر قاضی افزون بر فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و ارائه خدمات مشاوره ای، از سال 1370 به مدت پانزده سال مدیریت گروه کارشناسی ارشد روان شناسی مشاوره و سرپرستی مرکز مشاوره و خدمات روان شناسی دانشگاه آزاد در واحد رودهن را بر عهده داشت.

دفتر انتشارات انجمن
  • دفتر نشریه بین المللی روان‌شناسی:

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، نبش کوچه هفت پیکر

تلفن :19-88770011

  • دفتر نشریه روان‌شناسی معاصر:

تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه سلطانی (قرقاول)، پلاک ٣٧، طبقه سوم

 
آدرس انجمن روان‌شناسی ایران:

تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه سلطانی (قرقاول)، پلاک ٣٧، طبقه سوم

کدپستی: 

1555716755

تلفن:  09367740873 (ساعت پاسخگویی: شنبه تا چهاشنبه، از ساعت 9 الی 14)

فکس: 86120659

کلیه حقوق برای انجمن روانشناسی ایران محفوظ است. – 1400©

طراحی سایت توسط شرکت مهندسی اشاره شرق